26 людей загинуло внаслідок пожежі в офісі китайської вугільної компанії

Смертоносна пожежа в офісній будівлі в Китаї: загинуло 26 людей. Ми аналізуємо серію таких інцидентів.

Чи існує таємний зв'язок між нелегальною біолабораторією в Каліфорнії та китайськими військовиками?

[Кевін Маккарті, конгресмен]:

«Власник лабораторії взагалі не мав перебувати в Америці».

У тіктоку поширився вірусний гештег на підтримку найвідомішого терориста 11 вересня. Це викликає питання: чи причетна до цього китайська компартія?

Що ви про це думаєте? Напишіть нам у коментарях та підпишіться на канал, якщо ще цього не зробили.

Ласкаво просимо до програми «Китай у фокусі», я Тіффані Маєр.

Трагічний інцидент в одному з міст на півночі Китаю.

Пожежа охопила офісну будівлю місцевої вугільної компанії. Унаслідок цього загинуло щонайменше 26 людей і близько 40 дістало поранення.

Провінція Шаньсі — один із найбільших у Китаї виробників вугілля. Більшість загиблих були співробітниками компанії.

У зв'язку з інцидентом влада затримала 13-тьох осіб. Причину пожежі наразі розслідують.

Голова компартії Китаю, який перебуває у Сан-Франциско на саміті АТЕС, закликав провести розслідування, цитата, «прихованих ризиків» у провідних галузях китайської промисловості.

У Китаї часто трапляються промислові аварії, такі як пожежі. До того ж експерти пояснюють це недотриманням стандартів безпеки.

У квітні внаслідок пожежі в лікарні в Пекіні загинуло 29 людей. Тоді в мережі на чиновників посипалися звинувачення, що вони нібито приховують інформацію від родичів пацієнтів.

У липні одинадцять людей загинуло внаслідок обвалення даху шкільного спортзалу на північному сході країни.

А за місяць до цього внаслідок вибуху в ресторані барбекю на північному заході Китаю загинула 31 особа. Після цього влада почалА повсюдно трубити про те, що необхідно дотримуватися норм безпеки на виробництві.

Оприлюднено результати перевірки нелегальної китайської біолабораторії в Каліфорнії.

Її виявили в невеликому містечку Рідлі торік у грудні. Звіт Комітету з питань КПК містить тисячі сторінок з документами та доказами, зокрема з доказами зв'язків власника лабораторії з компартією Китаю. Подробиці у Джеремі Сендберга.

Торік адміністрація міста Рідлі виявила в нелегальній каліфорнійській біолабораторії близько тисячі трансгенних мишей, небезпечні хімікати та тисячі пробірок із біологічними речовинами. Працівники біолабораторії заявили, що мишей генетично модифікували, щоб заражати їх вірусом COVID-19 та робити переносниками. Упродовж дев'яти місяців місцева адміністрація била на сполох, проте ФБР відмовилося від розслідування, а Центр з контролю та профілактики захворювань — від дій.

Тоді міська влада звернулася за допомогою до свого місцевого представника — конгресмена Джима Кости. Той сказав, що з цього випадку можна дістати уроки.

[Джим Коста, конгресмен]:

«Ми бачимо, як легко переносяться інфекційні захворювання по всьому світу».

Коста вважає, що уряд США чудово усвідомлює проблеми, пов'язані з ковідом, і стурбований тим, як він поширюється.

У звіті йдеться, що міська влада виявила морозильну камеру з маркуванням Ебола, яку не знайшов Центр із контролю захворювань. Усередині були запечатані пакунки. Водночас смертність від Еболи становить від 25 до 90%.

У відповідь на запит електронною поштою Центр контролю захворювань написав, що пакунки не підлягали перевірянню, бо на них не було напису «Ебола».

Управління охорони здоров'я дійшло висновку, що жодних ознак особливо небезпечних патогенів чи токсинів не виявили. Воно вимагало від федеральної та місцевої влади знищити всі матеріали.

Член комісії від демократів Раджа Крішнамурті радий, що в доповіді було встановлено деякі факти. Але, за його словами, щоб запобігти таким випадкам у майбутньому, треба більше інструментів.

Сьогодні будь-яка людина, зокрема злочинці-втікачі, шахраї і терористи, може купити небезпечні патогени через інтернет без особливої перевірки.

[Раджа Крішнамурті, конгресмен]:

«Щоб купити в аптеці сундафед, потрібне посвідчення особи та права водія, але щоб купити через інтернет Еболу, цього всього не потрібно».

У ході розслідування виявили зв'язки між власником лабораторії та компартією Китаю. Серед них чинна злочинна організація, а також великі незрозумілі грошові перекази з рахунків у китайських банках.

[Майк Галлахер, голова спеціального комітету з питань КПК]:

«Людина, про яку йдеться, була злочинцем з довгою історією судимостей та сумнівними зв'язками з КНР. Це велика проблема, і ми сподіваємося, що цей документ підштовхне до ефективних законодавчих дій, щоби таке більше не повторилося».

Конгресмен Кевін Маккарті, який представляє округ, розташований поруч із лабораторією, каже, що звіт розкриває кілька важливих моментів.

[Кевін Маккарті, конгресмен]:

«Власник лабораторії взагалі не мав перебувати в Америці. Він був тут незаконно. Як ви могли бачити в цьому звіті, його засудили за крадіжку інтелектуальної власності».

Рішення у справі ухвалив канадський суд. Власнику лабораторії Цзябею «Джессі» Чжу присудили штраф розміром 330 мільйонів доларів.

Він колишній співробітник військово-цивільної організації КПК.

Комітет установив, що компанії, які відкрили лабораторію, пов'язані з китайськими фірмами та громадянами.

Голова комітету, конгресмен Галлахер, висловив сподівання, що під час майбутніх слухань вироблять двопартійну програму дій, яку Конгрес зможе використовувати, щоб запобігати таким випадкам.

Новий удар по китайському фондовому ринку. З наступного року один із видів інвестицій американців не використовуватимуть для китайських та гонконзьких акцій. Йдеться про пенсійні кошти майже семи мільйонів федеральних службовців.

Таке рішення ухвалив найбільший у США пенсійний фонд. А точніше федеральна рада з пенсійних інвестицій держслужбовців США.

В активі фонду — понад сімсот мільярдів доларів. Він керує пенсійними накопиченнями майже семи мільйонів федеральних службовців.

Що стоїть за цим рішенням? Серед його причин — обмеження на інвестиції в чутливі китайські технології, зокрема в китайські компанії з американських фондових бірж, а також санкції щодо російських цінних паперів. Агентство зазначає, що всі ці ризики можуть означати втрати для інвесторів.

Фонд також заявив, що якщо й далі інвестуватиме в китайські та гонконзькі акції, то ризик від невизначеності переважить вигоди.

Серед міжнародних інвесторів зростає попит на інвестиційні фонди, які не включають Китай. Це пов'язано з тим, що китайська економіка, як і раніше, занепадає, а напруженість у відносинах між двома країнами наростає. Крім того, станом на жовтень китайські акції демонстрували низьку прибутковість.

Президент Джо Байден підняв тост за силу тихоокеанського регіону під час урочистої вечері у Сан-Франциско. Він назвав теперішній час — «переломним моментом в історії».

[Джо Байден, президент США]:

«Разом ми можемо використовувати потужність Тихого океану для зростання нашої економіки, створення робочих місць, захисту нашої планети, зміцнення зв'язків між нами та для процвітання й гідного життя для всіх. Ми можемо змінити історію на краще, якщо тільки на це наважимося».

Вечеря відбулась у межах саміту Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва лише через день після зустрічі Байдена з головою компартії Китаю Сі Цзіньпіном.

У своєму виступі Байден розповів, що Сі запитав його, чому США беруть таку активну участь у справах Тихоокеанського регіону. Байден відповів, цитата: «Бо ми — тихоокеанська нація».

Відразу після цієї зустрічі Байден виступив перед лідерами ділових кіл, обговоривши торгову позицію Вашингтона щодо Китаю. Він повторив, що США «знижують ризики та диверсифікують економічні відносини з Китаєм, а не розривають їх».

Він також зазначив, що «стабільні відносини між двома найбільшими економіками» — це «добре для всього світу».

Під час саміту АТЕС прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда висловив свої побоювання з приводу влади КНР.

[Фуміо Кісіда, прем'єр-міністр Японії]:

«Я висловив серйозне занепокоєння щодо активізації військової діяльності Китаю навколо Японії, зокрема його співпраці з Росією. Я також підкреслив, що мир і стабільність у Тайванській протоці є надзвичайно важливими для міжнародної спільноти, зокрема й для Японії».

Напередодні Кісіда зустрівся з головою КНР Сі Цзіньпіном. За словами Кісіди, під час зустрічі було досягнуто незначного прогресу з невирішених питань, таких як дії Китаю у водах поблизу Тайваню та арешт японського громадянина за звинуваченням у шпигунстві.

Тоді як між Ізраїлем і ХАМАСом тривають бойові дії, антисемітський лист Усами бен Ладена став вірусним у тіктоку.

Деякі користувачі соцмережі почали критикувати зовнішню політику США на Близькому Сході, звинувачуючи Вашингтон у придушенні палестинців.

Гештег, пов'язаний із листом, набрав майже два мільйони переглядів, перш ніж платформа його видалила.

22 роки тому бен Ладен організував сумнозвісні теракти 11 вересня, унаслідок яких загинуло близько трьох тисяч американців.

Він сам 12 років тому був знищений у Пакистані під час спеціальної операції США. Перед смертю він відкрито засуджував військові дії США у близькосхідних конфліктах.

Кріс Бірс поговорив зі співавтором книги «Розуміння китайської загрози».

[Бредлі Таєр, співавтор книги «Розуміння китайської загрози]:

«Тікток показує, що погані ідеї, зокрема лист бен Ладена, можуть поширюватися дуже швидко. Ми бачимо, як за допомогою цього небезпечного засобу, по суті, можна підірвати американські цінності, норми, нашу політичну культуру та наші вибори».

Тікток належить китайській інтернет-компанії Байт Денс.

На питання про те, чи стоїть китайська комуністична партія за антиамериканським контентом у додатку, Таєр відповів:

[Бредлі Таєр, співавтор книги «Розуміння китайської загрози]:

«Безумовно. Це навмисно. Вони контролюють компанію Байт Денс, а Байт Денс володіє компанією Тікток, і тому вони контролюють алгоритми, можуть визначати, яким буде контент, а також який контент просувають, а який — блокують».

Тікток видалив вірусний гештег після того, як ЗМІ почали повідомляти про цю історію, а в мережі на компанію посипалася критика. 

Кількість коментарів: