Путін приймає найвищого китайського генерала

Головний американський дипломат під час візиту до країн Азії розв’язує гострі питання в регіоні.

[Ентоні Блінкен, Держсекретар США]:

«Ми приділяємо пильну увагу кризі в Газі, але ми також дуже зосереджені на важливій роботі, яку ми ведемо в Індо-Тихоокеанському регіоні».

Наскільки сильною є китайська загроза, яка нервує союзників США в цьому регіоні?

Розслідування Конгресу: чи допомагають американські пенсійні фонди головному супротивнику?

Ласкаво просимо до програми «Китай у фокусі», я Дон Ма замість Тіффані Маєр.

***

США намагаються впоратися з низкою глобальних викликів. У середу до Південної Кореї прибув головний американський дипломат Ентоні Блінкен. Він обговорить зі своїм колегою військові зв'язки Північної Кореї з Росією, що стають усе тіснішими.

Однак це не єдина проблема, яка потребує вирішення. У вівторок Блінкен зустрічався в Токіо з міністрами закордонних справ країн «Великої сімки».

[Йоко Камікава, міністр закордонних справ Японії]:

«Зараз особливо важлива міцна єдність між Японією та США».

Учасники зустрічі обговорили широке коло питань: від Китаю та війни між Ізраїлем і ХАМАСом до вторгнення Росії до України.

[Ентоні Блінкен, Держсекретар США]:

«Ми й далі знижуватимемо ризики для наших економік, зміцнюватимемо нашу стабільність, протистоятимемо економічному тиску. Ми також будемо протистояти Китаю у зв'язку з його діями в Південно-Китайському та Східно-Китайському морях».

У Східно-Китайському морі дедалі агресивніші дії Пекіна нервують двох союзників США: Японію та Південну Корею.

Комуністичний режим пообіцяв до 2049 року створити збройні сили світового класу.

У відповідь Японія заявила, що Китай став для країни (цитата) «найсерйознішим стратегічним викликом». Водночас Китай, Росія та Північна Корея разом стали найсерйознішою загрозою для глобальної безпеки з часів Другої світової війни.

Наступного року Японія також має намір збільшити свій оборонний бюджет на 13% або більш як на 53 мільярди доларів.

Цього року китайські та японські кораблі берегової охорони стикалися поблизу спірних островів.

А китайські та російські військові літаки увійшли до зони ППО Південної Кореї. У відповідь Сеул підняв у повітря свої винищувачі.

Поїздка Блінкена до Азії відбувається після його візиту на Близький Схід. Вищий дипломат посилає сигнал: попри війну на Близькому Сході, загроза в Азії не забута.

[Ентоні Блінкен, державний секретар США]:

«Ми приділяємо пильну увагу кризі в Газі, але ми також дуже зосереджені на важливій роботі, яку ми ведемо в Індо-Тихоокеанському регіоні».

Наступна зупинка Блінкена — Індія. Там пройдуть переговори у сфері оборони, в яких також візьме участь міністр оборони США Ллойд Остін.

***

Поки Блінкен зустрічається із сусідами Китаю, китайська компартія зайнята зміцненням військових зв'язків із Росією.

У середу президент Росії Володимир Путін прийняв найвищого китайського генерала.

Путін заявив, що сучасна зброя гарантуватиме безпеку і Росії, і Китаю. Однак, за його словами, він не має наміру створювати альянс на кшталт Холодної війни.

З китайським генералом також зустрівся міністр оборони Росії. Це вже друга зустріч між ними лише за десять днів.

***

Американські інвестиції в «зелену» енергетику, можливо, стали «червоними». Конгрес США розслідує ймовірне використання американських пенсійних фондів для фінансування китайської компартії. Аріан Пастор розповідає про нещодавні слухання з питань екологічних фондів.

[Марло Оакс, скарбник штату Юта]:

«Мета „зеленої політики“ — не поліпшення фінансових показників, а примус до дотримання однієї точки зору».

Комітет Палати представників розслідує можливе використання пенсійних грошей на «зелені» програми. У минулому менеджери пенсійних фондів повинні були прагнути лише максимального прибутку.

Проте 2022 року адміністрація Байдена змінила правила, заявивши, що вони (цитата): «можуть враховувати зміну клімату та інші екологічні, соціальні та управлінські фактори вибираючи пенсійні інвестиції».

Тепер цифри показують, що такі інвестиції приносять менший прибуток.

[Джейсон Айзек, директор Life: powered]:

«Вони могли б отримати 11,5%, але отримали лише 4,5%. Це не відповідає темпам інфляції».

Джейсон Айзек, колишній конгресмен від штату Техас і директор компанії Life: powered, уважає, що такі інвестиції не лише зменшують прибуток, а й завдають ще більшої шкоди.

За його словами, «зелені фонди» грають на руку китайській компартії. Айзек зазначає, що щойно у 2022 році змінилися правила інвестування, керівники активів вивели кошти з американського виробництва енергії. Тепер вони інвестують їх у виробництво енергії в Китаї. І Айзек пояснює, до яких наслідків це спричинило.

[Джейсон Айзек, директор Life: powered]:

«Ми бачимо, як долари через зелену політику пливуть з Китаю до Ірану, 50-80 мільярдів доларів. І вгадайте, хто купуватиме продукти перероблення нафти, які виробляє Китай і який розширив свої переробні потужності? Сполучені Штати купуватимуть авіаційне, дизельне та побутове пальне, виготовлене з іранської нафти, фінансуючи цю жахливу війну».

Демократи на слуханнях часто критикували республіканців за те, що ті, на їхню думку, «витрачають час» на слухання щодо «зеленої» політики. Вони казали, що зараз є важливіші теми для обговорення, наприклад, фінансування уряду. 

Кількість коментарів: