Як відреагував Пекін на висловлювання Байдена про Сі Цзіньпіна
Сутички під час протесту в Сан-Франциско та напад на одного з наших журналістів.
[Джейсон Блер, кореспондент]:
«Ця людина розбила одну з їхніх колонок... а потім напала на мене».
Протестувальники зібралися перед місцем зустрічі президента Байдена з головою китайського режиму на саміті АТЕС.
ГучнЕ слово пролунало двічі. Байден знову назвав Сі Цзіньпіна «диктатором».
Як відреагував Китай?
Що ви про це думаєте? Напишіть нам у коментарях та підпишіться на канал, якщо ще цього не зробили.
Ласкаво просимо до програми «Китай у фокусі», я Тіффані Маєр.
На саміті АТЕС у Сан-Франциско перед місцем зустрічі президента Байдена з головою китайської компартії зібралися протестувальники.
Вони тримають у руках плакати, які закликають припинити переслідування Фалуньгун у Китаї з боку компартії.
Однак події набули несподіваного повороту, коли невідомий чоловік почав псувати обладнання групи та напав на нашого репортера Джейсона Блера.
[Джейсон Блер, кореспондент]:
«Ця людина розбила одну з їхніх колонок. Я почав знімати його на камеру, щоби перешкодити йому, але він все одно повернувся і схопив їхній банер. Потім він кинувся на мене. Відразу після цього співробітник у цивільному зупинив його і змусив піти».
Інцидент стався лише за кілька кварталів від центру Москоне. Там голови держав та генеральні директорИ зустрічаються на засіданнях АТЕС.
Протестувальники скористалися можливістю, щоб їхні голоси почули. Ситуація почала розпалюватися біля готелю, де зупинився голова китайського режиму.
У середу кілька сотень прихильників руху «Вільний Тибет» пройшли маршем 5-ою вулицею до центру. Вони вигукували: «Сі Цзіньпіну тут не раді», «Геть КПК» і «Свободу Тибету».
Кілька груп прихильників Фалуньгун також були там із банерами, закликаючи припинити переслідування цієї практики в Китаї з боку КПК.
Саме тоді з'явився нападник, якому було трохи більше як 20 років.
[У Цзюньсян, представник Фалуньгун у Сан-Франциско]:
«Приблизно о 10.00 сюди прийшла якась група прихильників компартії. Один хлопець штовхав і трощив наші колонки. Він також зірвав один із наших банерів і напав на когось. У США це вважається злочином, і ми звернулися до поліції».
Повідомляють, що групу прихильників КПК найнялО нью-йоркське консульство КНР.
[Джейсон Блер, кореспондент]:
«Було видно, що він продумав усе заздалегідь, а не просто проходив повз і спонтанно на когось накинувся».
КПК відома тим, що проводить кампанії залякування на території США.
Кореспондент сказав, що цей напад нагадав йому інцидент 2022 року в нью-йоркському районі Флашинг.
Тоді чоловік азійської зовнішності почав громити інформаційні стенди, які розкривали переслідування Фалуньгун компартією Китаю.
Після цього його звинуватили у злочині на ґрунті ненависті та злочинному зазіханні четвертого ступеня.
[Джейсон Блер, кореспондент]:
«У нас є свобода слова, свобода преси, тому вони не мають права нападати на когось, насильно змушувати когось замовкнути або залякувати, щоб люди не використовували своє право на свободу слова».
Фалуньгун, також відомий як Фалунь Дафа, є мирною практикою самовдосконалення, заснованою на принципах істини, доброти і терпимості.
Вона набулА популярності в Китаї в 90-ті роки. А 1999-го китайська влада спрямувала на неї машину репресій, почавши масово саджати прихильників до в'язниць і катувати їх.
Президент Байден знову назвав голову КНР «диктатором». Хоча він каже, що намагається уникати конфліктів, але він також наголошує на необхідності конкуренції з Пекіном та протистояння його агресії.
Кореспондент Айріс Тао перебуває в маєтку Філолі у Сан-Франциско, де проходила американо-китайська зустріч.
Наприкінці пресконференції президент Байден заявив, що голова комуністичної партії Сі Цзіньпін — диктатор, додавши, що Китай — комуністична країна.
За словами Байдена, на зустрічі він порушив питання прав людини, затримання Китаєм громадян США та його агресивної діяльності в Південно-Китайському морі.
Також він заявив, що США — проти неринкових методів, які використовує Китай. І як сказав мені високопосадовець адміністрації Байдена, вони незадоволені тим, що Пекін використовує стосовно союзників США економічний примус.
За словами Байдена, сторони домовилися відновити військові контакти, які було перервано на тлі напруженості у відносинах.
Проте агресивна політика Китаю, як і раніше, в центрі уваги. ФБР попереджає про зростання шпигунської діяльності КПК у США, а також про те, що було зафіксовано майже 200 інцидентів, пов'язаних з агресивними військовими діями Китаю.
Кандидат у президенти від Республіканської партії Рон Десантіс у своїй нещодавній статті попереджає, що обидві партії в США ставляться до КПК як до дружнього конкурента, тоді як насправді це ворожий марксистський режим, який і далі крастиме наші технології, якщо США не застосують проти нього ніяких дій.
Після того, як президент Байден вкотре назвав Сі Цзіньпіна «диктатором», Китай висловив невдоволення. МЗС КНР назвало висловлювання Байдена, цитата: «вкрай некоректною та безвідповідальною політичною маніпуляцією».
Водночас китайське консульство в Лос-Анджелесі, як повідомляють, ошукало студентів, яких воно найняло для зустрічі із Сі.
В опублікованих в інтернеті скриншотах групових чатів йдеться про те, що консульство обіцяло їм виплату розміром чотириста доларів. Але, за словами студентів, вони отримали лише по сто доларів.
Також ідеться, що деякі студенти хотіли відмовитися від участі в заході, але не зробили цьогО, бо їм почали погрожувати.
А за межами Сан-Франциско посольство Китаю засудило доповідь, в якій ідеться про загострення суперництва між Вашингтоном і Пекіном.
Вашингтонська консультативна група дійшла такого висновку після вивчення записів переговорів на найвищому рівні між двома країнами за останній рік.
Доповідь опублікували лише за день до зустрічі президента Байдена з головою Китаю Сі Цзіньпіном у Сан-Франциско.
Комісія стверджує, що Китай не тільки не вжив жодних заходів для покращення відносин, а й активізував дії для досягнення глобального панування.
Зміцнення збройних сил та проведення агресивних кампаній на території США — усе це робить Пекін головним конкурентом Вашингтона у сфері безпеки.
На думку експертів, єдиний вихід — це довгострокова стратегічна конкуренція.
Американські бізнес-лідери бурхливо аплодували після пропагандистської промови голови китайського комуністичного режиму Сі Цзіньпіна. Тепер один із членів Конгресу вимагає відповідей. Він каже, що Сі чинить геноцид щодо невинних людей. Подробиці нашого кореспондента Аріана Пастора.
Сотні американських бізнес-лідерів аплодували стоячи голові китайських комуністів Сі Цзіньпіну після його виступу в середу ввечері.
Водночас, як сказав один з учасників заходу, який анонімно поговорив з Wall Street Journal, Сі «навіть не натякнув на якісь поступки бізнесу», і його «промова була чистої води пропагандою».
Конгресмен-республіканець Майк Галлахер каже, що американці не можуть вітати режим, який вчиняє «геноцид проти мільйонів безневинних чоловіків, жінок та дітей у Сіньцзяні».
Серед учасників вечері були керівники компаній Apple, BlackRock, Pfizer, Fedex, Boeing та багато інших. Важливо, що деякі з них витратили понад 40 тисяч доларів, щоб сидіти за одним столом із комуністичним диктатором.
Галлахер різко їх розкритикував. Тепер він вимагає, щоб організатори вечері оприлюднили імена всіх, хто на ній був.